Meniu

Espanyol – Fuenlabrada

PUNCTE CHEIE:

• Fuenlabrada a câștigat ultimele două meciuri, ambele disputate contra unor adversari extrem de redutabili: Mallorca, locul 2 (4-1 acasă) și Leganes, locul 4 și cea mai bună echipă din La Liga2 acasă (2-0 în deplasare);
  • Oaspeții au o singură înfrângere în precedentele 10 etape, 1-2 la Las Palmas, într-un meci în care au ratat un penalty în prima repriză și au rămas cu un om în minus din minutul 66, ambele la 1-1;
  • Doar două înfrângeri au suferit cei de la Fuenlabrada în precedentele 11 deplasări oficiale. În acest timp, au 6 victorii și un golaveraj de 16-9;
  • Espanyol are doar două victorii în precedentele 5 meciuri jucate acasă, contra codașelor Sabadell și Logrones;
  • Contra echipelor de pe primele 9 locuri, acolo unde se clasează și viitoarea adversară, Espanyol a obținut doar 4 victorii în 12 confruntări, 5 dintre acestea fiind înfrângeri;
  • În meciul tur, care de altfel e și singura confruntare directă, cele două au remizat, 1-1.